top of page

LOKALITA

Vyjímečná pražská lokalita bezprostředně obklopená rozsáhlými lesoparky, rybníky a golfovým hřištěm s výbornou dostupností do centra Prahy.

Viladům Máj je ve výjimečné pražské lokalitě bezprostředně obklopené rozsáhlými lesoparky, rybníky a golfovým hřištěm, ale zároveň pouhé 3 min. pěšky na stanici tramvaje nebo na autobus ke stanici metra Nemocnice Motol.

 

Je v klidné ulici 5. máje mezi rodinnými domy, přímo naproti modřínovému háji, na který vidíte téměř ze všech bytů. Za 15 min. jízdy tramvají zároveň dojedete k Andělu s obchodním centrem a multikiny, odkud je to jen pár kroků na nábřeží či na náplavku.

mapa-maj-vetsi-fin.jpg
cibulka-jezirko-pod-dianou.jpg

BRÁNA

DO ZELENĚ

Viladům Máj leží na hranici rozsáhlého přírodního parku Košíře-Motol, jehož nekončící lesoparky a louky se rozprostírají od ulice 5. máje přes Košíře až k Malvazinkám. Příležitosti k procházkám, projížďkám na kole, relaxaci nebo sportování přímo od domu se samy nabízejí.

PROCHÁZKY

V SOUSEDSTVÍ

Šumění lesa se ozývá hned na konci ulice u vstupu do Motolského Ordoviku nedaleko vyhlídkové skály Kalvárie, kde se otvírá výhled na nejbližší okolí. Odbočíte-li nad domem doprava, ocitnete se v chráněném území U Hájů, s lesem, loukami či vodní nádrží Brouček. Pejskaři tu ocení nejen skvělé výběhy pro své miláčky, ale i zdejší kynologické cvičiště.

ordovik.jpg
lesopark-repy.jpeg

RÁJ PRO DĚTI

Přes ulici dojdete k aktivnímu lesoparku Řepy, kde je 35 dřevěných atrakcí pro děti jako rozhledna s tobogánem, trampolíny v zemi nebo lanové prolézací hrady. Větší děti zde mohou vyzkoušet i venkovní posilovnu. Nabídku zpestřují hudebně zvukové atrakce jako dendrofon a parabolické ucho. Zkrátka, společný čas s dětmi si tu můžete opravdu užít.

VE VÍRU VELKOMĚSTA

Nejen za nákupy, ale i za kulturou a nočním životem můžete vyrazit pohodlně i bez auta. Na tramvaj nečekáte, protože vás k Andělu za 14 min. zaveze šest různých tramvajových linek, včetně noční.  Na Andělu se snoubí všechna pozitiva městského života. Skvělé nákupy v Centru Smíchov, množství restaurací a kaváren či nabídka multikin a divadel v okolí. Poetika blízkého nábřeží, náplavky, Petřínských sadů či Kampy a Malé strany je zcela jedinečná.

oc01.jpg
zcot_1-754x480.jpg

ZA PÁR MINUT

NA GREENU

Doslova za rohem leží zdejší golfové hřiště Motol, jedno z  nejstarších a nejnáročnějších hřišť v Čechách, které ocení milovníci golfu. Oběd na zahrádce golfového klubu s výhledem do krásně udržované okolní zeleně potěší celou rodinu.

FOTOGALERIE Z OKOLÍ

RODINNÉ ODPOLEDNE

Vydáte-li se od domu pod historickou železnicí Semering s pohádkovými viadukty do chráněného území lesoparku Vidoule, který je protkaný množstvím chodníčků a cestiček, můžete tu s dětmi strávit celé odpoledne. Možná až do úchvatného západu slunce, který podtrhuje zdejší nádherné výhledy do okolí. 

prazsky-semerink-mensi.jpg
03a4350f-54ad-4360-967e-2bc650afba63.jpg

POHODOVÉ

​VÍKENDY

Na víkendové procházky můžete přímo z bytu vyrazit do nedávno obnoveného přírodního parku Cibulka, s vyhlídkovou věží a památnými stromy úctyhodných rozměrů. Po žluté turistické značce či cyklostezce tady můžete objevovat sad, poustevnu, jezírko a nově zrestaurované sochy.

Příjemný den lze zakončit v pivovaru u Břevnovského kláštera s bohatou historií, nabízející celou řadu pivních speciálů.

KOUPÁNÍ, BĚHÁNÍ

I BRUSLENÍ

Nedaleko od domu je přírodní koupaliště Motolské rybníky, nabízející občerstvení v parném létě, bez nutnosti cestovat za Prahu. Na protějším kopci Ladronka je nejdelší osvětlená dráha v Praze pro in-line bruslení (4,5 km). Přírodní tratě v oboře Hvězda jsou zase oblíbeným místem pro běžce. V zimě zde bývají  rovněž upravené běžkařské tratě. Exotické chrtí dostihy lze zakusit v místním Greyhound parku Motol, kde je rovněž asfaltový ovál pro in-line bruslení, cyklistiku či motokáry.

pic1.jpg
bottom of page